SAKIZ ADASI

Heyecan dolu yarışa keyifli bir mola

Sakız Adası

Sakız Adası 904 bin metrekare yüzölçümüne ve 54.000 kişilik nüfusa sahiptir. Yunan Adaları içinde beşinci en büyük adadır. Adanın kıyı şeridinin uzunluğu 213 kilometredir.

Sakız Adası genel olarak dağlık bir coğrafi yapıya sahiptir ve sadece adanın güney ve doğu kısımlarında bazı ovalık alanlar mevcuttur. Adadaki yollar da genellikle bu dağlık yapıya paralel şekilde oluşmuştur.

Sakız Adası’na Çeşme’den feribot ve katamaran ile ulaşım sağlanmaktadır.

Genelde Hora adıyla anılan şehir merkezi adanın doğu tarafında yer almaktadır. Yarış etkinliği bu çevrede gerçekleşecektir.

31 Ağustos tarihi için organize edilecek rehberli günlük tur şehir merkezinden kalkacaktır. Tura katılmayıp araç kiralayarak adayı serbest gezmek isteyen misafirlerimize araç tesliminin şehir merkezinde veya merkezdeki seçili otellerimizde sağlanması mümkündür.

Sakız Adası’nda görülecek öncelikli belli başlı yer önerileri aşağıdaki gibi özetlenebilir;

  • Pyrgi (Tarihi bir mastik köyü) > Şehir merkezine uzaklık: 25 km (Araç ile yaklaşık 30 dakika)
  • Mesta (Tarihi bir mastik köyü) > Şehir merkezine uzaklık: 35 km (Araç ile yaklaşık 45 dakika) (Pyrgi ve Mesta arası 10 km mesafededir ve araç ile yaklaşık 15 dakika sürmektedir.)
  • Sakız Müzesi > Şehir merkezine uzaklık: 25 km (Araç ile yaklaşık 30 dakika) Müze Pyrgi Bölgesi’ndedir ve yeni açılmıştır.
  • Kambos > Şehir merkezine uzaklık: 7 km (Araç ile yaklaşık 15 dakika)
  • Emborios > Şehir merkezine uzaklık: 30 km (Araç ile yaklaşık 40 dakika)
  • Lagada > Şehir merkezine uzaklık: 18 km (Araç ile yaklaşık 30 dakika) Yemek için önerilir.
  • Denizcilik Müzesi > Denizcilik Müzesi şehir merkezine ve Chandris Otel’e yürüyüş mesafesindedir.

Ada hakkında her türlü ilave bilgi veya özel talep için Arkas Turizm Ekibi yarış katılımcılarına hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

Sakız’da bulunacağınız süre içerisinde ihtiyacınız olacak her türlü tur, gezilecek yer bilgisi, restoran önerisi ve restoran rezervasyonlarınız veya özel talep ve sorularınız için mailto:arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden Arkas Turizm Ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.


ARKAS TURİZM İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ulaşım ve Konaklama:

+90 (212) 318 0066 Dahili: 2741

+90 (212) 318 0066 Dahili : 2386

Email: arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr

Rezervasyon Talep Formu

 *
 *
 *
 *
 *
 

ULAŞIM TALEPLERİ


*Ulaşım talepleriniz ile ilgili olarak Arkas Turizm Ekibi sizlerle belirtmiş olduğunuz e-mail adresinden iletişime geçecektir.
 

SAKIZ OTEL KONAKLAMA TALEPLERİ

Oda Sayısı        Odadaki Yetişkin Sayısı        Odadaki Çocuk Sayısı  
 

VİZE TALEPLERİ

İhtiyacım Varİhtiyacım Yok
 

ARAÇ KİRALAMA TALEPLERİ


 
AÇIKLAMALAR
ZORUNLU SİGORTALAR
Seyahat iptal sigortası, yurtdışı seyahat sağlık sigortası veya yurtdışı asistans sigortası yaptırmak isterseniz poliçe içeriklerini öğrenmek ve taleplerinizi iletmek için arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden Arkas Turizm ekibine ulaşabilirsiniz. Seyahat iptal sigortasının satınalma esnasında yaptırılması gerekmektedir.
Verilen tüm ücretler şu an geçerli olan vergiler dahilinde verilmiştir. Seyahat tarihine kadar vergilerde olabilecek tüm değişiklikler ücretlere yansıtılacaktır.
Tüm ücretler müsaitlik ve kontenjan ile sınırlıdır. Kontenjan durumuna göre ücretler değişkenlik gösterebilir. Rezervasyonlar geliş önceliğine göre işleme alınacaktır.
Arkas Turizm Ekibi olarak sizlere yarış ile ilgili tüm taleplerinizde yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bizlerle arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.