VİZE

Yunanistan, T.C. vatandaşlarından vize istemektedir.

Vize Başvurusu

Değerli Arkas Aegean Link Katılımcıları,

Arkas Aegean Link organizasyonuna katılacak olan ekiplerin adaya giriş ve çıkışları için pasaportlarında geçerli Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. Izmir ve Istanbul Yunanistan Konsoloslukları etkinlik hakkında bilgilendirilmiştir. Vize ihtiyaci olan katılımcılarımıza Arkas Turizm Organizasyon Ekibi destek verecek ve başvuru işlemlerini yapacaktır.

Vize ihtiyacı olan katılımcıların başvuru taleplerini Arkas Turizm Ekibi’ne aşağıdaki zaman takvimi dahilinde ulaştırmaları önem taşımaktadır. Aşağıda belirtilen tarihler, ilgili adımlar için belirlenen son başvuru tarihleridir;

13 Temmuz, 2018 :
Vize ihtiyacının e-mail ile Arkas Turizm’e bildirilmesi: Vize İhtiyacım Var / Vize İhtiyacım Yok > E-mail: arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr
Vize başvuru randevuları bu e-mail bilgilendirmelerine istinaden alınacak ve konsolosluğa randevu bilgileri iletilecektir. Herhangi bir gecikme yaşanmaması adına randevuların zamanında alınması önem taşımaktadır.

20 Temmuz, 2018 :
Başvuru evraklarının Arkas Turizm Izmir veya Arkas Turizm Istanbul Ofisine Ulaştırılması. Başvuru dosyalarınız Arkas Turizm Ekibi tarafından kontrol edilecek ve eksik/hatalı evrak var ise tarafınızla iletişime geçilecektir.

27 Temmuz, 2018 :
Vize başvurularının zamanında yetişebilmesi için Konsolosluk tarafından önerilen son başvuru tarihi. Bu tarihten sonra ulaşacak talepler için olası gecikmeler risk teşkil edebilecektir.

Önemli: Pasaportunuzda son 2 yıl içerisinde herhangi bir Schengen Konsolosluğu’na giderek parmak izi vererek aldığınız VIS tipi bir Schengen vizesi yok ise başvuruya şahsen gelerek parmak izi vermeniz gerekmektedir. Bu gerekliliğin pasaportunuzdaki vizelere istinaden teyidi için lütfen pasaport ve vize bilgileriniz ile birlikte arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden Arkas Turizm Ekibi ile irtibata geçiniz.

 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Schengen Vize Başvuru Formu ve Ek Form (Formlar ektedir – 18 yaş altı çocukların Schengen vize başvuru formlarında anne ve baba imzaları olmalıdır.)
 • Talep edilen vize süresinin bitiminden itibaren en az 90 gün geçerli pasaport (Pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması ve karşılıklı en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.)
 • Eski pasaport mevcut ise ilk sayfasının, son 3 yıla ait Schengen vizelerinin ve giriş-çıkış kaşelerinin fotokopileri
 • Nufüs cüzdanı fotokopisi (Ön ve arka sayfaların fotokopileri olmalıdır.)
 • Nüfus müdürlüğünden alınmış protokol belgesi (Islak kaşeli imzalı orijinal olmalıdır.)
 • Nüfus müdürlüğünden alınacak olan orijinal ıslak kaşeli imzalı  tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Tüm yolculardan talep edilmektedir, tüm aile gözükecek şekilde ayrıntılı olmalıdır: anne,baba,kardeş,eş,çocuk gözükmelidir. Alınacak olan belgede yerleşim yeri gözükmesi gerekmektedir.)
 • Arka fonu beyaz 2 adet biyometik fotoğraf (Fotoğrafın çektirilme süresi yetişkinlerde maksimum 6 ayı, 12 yaş altı çocuklarda ise 3 ayı geçmemiş olmalıdır. Fotoğraflar daha önceki vizelerde kullanılmış ile kabul edilmemektedir.)
 • Seyahat süresini kapsayan teminat limiti en az 30,000 EUR veya 50,000 USD olan ve Schengen Ülkeleri’nde geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (Arkas Turizm tarafından temin edilerek dosyaya eklenebilmektedir. Kendi seyahat sağlık sigortasını dosyaya eklemek isteyen yolcularımız için seyahat sağlık sigortası renkli antetli kağıda ıslak kaşeli imzalı orijinal  olmalıdır.)
 • Tekne Evrakları (Tekne kime ait ise Bağlama Kütüğü ya da Tonilato Belgesi, teknenin geçerli sigortası, tekne sahibinden davet yazısı, teknede bulunacak kişilere ait yarış belgeleri, tekne kiralık ise kira sözleşmesi dosyaya eklenmelidir.)
 • Tekne evraklarına ek olarak tekne sahibi ve tekneyi kullancak olan kaptanın pasport ön yüz görüntüsü, geçerli vize görüntüsü, kaptanlık belgesi
 • Arkas Aegean Link yarış kayıt konfirmasyonu
 • Arkas Aegean Link Organizasyon Komitesi yarış katılım onay ve davet dilekçesi (Dosyaya Arkas Turizm tarafından eklenecektir.)
 • Son 5 yıl ülke giriş çıkışları (E-devletten alınabilmektedir.)
 • Çalışanlar için gerekli şirket evrakları:

– Antetli kağıda işveren yazısı veya izin onayı (İmzalı ve kaşeli olmalıdır. Dilekçedeki imza şirketin imza sirkülerine uygun olmalıdır.)
– Son 3 aylık maaş bordrosu (Kaşeli ve imzalı olmalıdır)
– İşe giriş bildirgesi
– 4A detaylı ve barkodlu SGK Hizmet Dökümü
– Şirketin başvuru tarihi itibariyle son 6 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesi
– Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
– Güncel vergi levhası fotokopisi
– İmza sirküleri fotokopisi

 • Emekliler, öğrenciler, çalışmayanlar ve şirket sahipleri için belgeler farklılık göstermektedir. Bu bilgiler için lütfen Arkas Turizm Ekibi ile arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden irtibata geçiniz.
 • Ekonomik durumu belgeler son 3 aylık bakiyeli, kaşeli, imzalı orjinal banka hesap bilgileri. (Bankanın imza sirküleri evrak ekine eklenmelidir.)
 • Reşit olmayan başvuru sahipleri için anne ve babadan noterden muvaffakatname talep edilmektedir. Reşit olmayan kişilerin başvuruları için ilgili özel koşullar hakkında lütfen Arkas Turizm Ekibi ile arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden irtibata geçiniz.

Başvuru Bölgesi: Ege Bölgesi’nde ikamet eden katılımcılar için başvurular Izmir Yunanistan Konsolosluğu’na, Istanbul ve Marmara Bölgesi’nde ikamet eden katılımcılar için başvurular Istanbul Yunanistan Konsolosluğu’na yapılacaktır. Ege Bölgesi katılımcıları evraklarını Arkas Turizm Izmir Ofisi’ne, Marmara Bölgesi katılımcıları evraklarını Arkas Turizm Istanbul Ofisi’ne teslim edebilecektir. Farklı bir bölgede ikamet ediyorsanız başvuru süreci ile ilgili olarak lütfen arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden Arkas Turizm Ekibi ile irtibata geçiniz.

İzmir’den başvuracak yolcularımız için İzmir başvuru şartı olarak başvuran kişinin son 6 aydır Ege Bölgesi’nde ikameti bulunması gerekmektedir. 6 aydan az ikameti gözüken yolcular en az 6 aydır Ege Bölgesi’nde oturduğunu gösteren belgeler sunmalıdır:  Son 6 aylık elektrik su veya doğalgaz faturası, ev sahibi ise tapu kiracı ise kira sözleşmesi ve nüfus müdürlüğünden alınacak ıslak kaşeli imzalı ikametgah raporu geçerli olabilmektedir.

İletişim: Vize başvurularınız ile ilgili her türlü sorunuz ve ilave bilgi talebiniz için Arkas Turizm Ekibi ile arkasaegeanlink@arkasturizm.com.tr adresinden irtibata geçebilirsiniz.