YARIŞ DETAYLARI

Şimdi şampiyonluk için yelken açma zamanı!

ARKAS AEGEAN LINK REGATTA

EAYK (Ege Açıkdeniz Yat Kulübü), ICYC (Uluslararası Çeşme Yat Kulübü), Çeşme Marina ve Arkas işbirliğiyle düzenlenen; Türkiye Yelken Federasyonu, Çeşme ve Sakız Adası Belediyeleri’nin destekleriyle organize ettiğimiz Arkas Aegean Link Regatta için Ege’nin mavi sularında rüzgar ve dalgalarla hep birlikte yola çıkacağız.

4 günlük rotamız boyunca, Çeşme’nin enerjisini depolayacak, dostça rekabetin sıcaklığını Sakız’ın serin sularıyla buluşturacağız.

YARIŞIN AÇIK OLDUĞU SINIFLAR

IRC ve Destek Teknelerine açıktır.

Gruplar

IRC 1 1.050 ve üstü
IRC 2 1.049 – 1.015 arası
IRC 3 1.014 – 0.980 arası
IRC 4 0.979 – 0.950 arası
IRC 5 0.949 ve altı

Destek Grubu yarışa katılan teknelerin boylarına göre 3 grupta yarışacaktır.

ETKİNLİK TAKVİMİ

23 AĞUSTOS 2017, ÇARŞAMBA

  • 20:00 Açılış kokteyli – Çeşme Marina

24 AĞUSTOS 2017, PERŞEMBE

  • 09:00 Brifing toplantısı
  • 10:00 Yarış başlangıcı – Çeşme Marina
  • 20:00 Kokteyl – Sakız Adası / Chandris Hotel

25 AĞUSTOS 2017, CUMA

26 AĞUSTOS 2017, CUMARTESİ

  • 11:00 Yarış başlangıcı – Sakız Adası (Sakız Adası -> Ilıca Körfezi *Yarış bitiminde Çeşme Marina’ya dönülecektir)
  • 20:00 Barbekü partisi Aquente – Paşalimanı (Çeşme Marina’dan Aquente’ye ulaşım sağlanacaktır)

27 AĞUSTOS 2017, PAZAR

  • 09:30 Brifing toplantısı – Çeşme Marina
  • 11:00 Yarış başlangıcı – Çeşme Marina (Çeşme Marina -> Before Sunset Beach *Yarış bitiminde Çeşme Marina’ya dönülecektir)
  • 20:00 Kapanış Partisi ve Ödül Töreni – Before Sunset Beach, Ovacık (Before Sunset Beach’e ulaşım sağlanacaktır)

Not 1: 26 Ağustos Cumartesi Aquente ve 27 Ağustos Pazar Before Sunset plajına gitmek için 19.15 itibariyle Çeşme Marina’dan servisler kalkacaktır. Servis ile gelecek olanların isimlerini Çeşme Marina’da bulunan yetkili kişiye bildirmeleri rica olunur.

Not 2: Organizasyonumuzda gerçekleşecek parti aktivitelerine katılacak olan kişiler yarışa kayıtlı olan kişilerdir. Yarışcılarımızlarla birlikte parti organizasyonlarına katılacak olan misafirlerimizden ayrıca etkinlik ücreti alınacaktır.

İLK GÜNÜN HEYECANIYLA YELKENLER FORA!

1. Gün: 24 Ağustos Perşembe

Ilıca’dan Alaçatı’ya, Altınkum’dan Aya Yorgi’ye altın sarısı kumsalları, turkuaz mavisi denizi, dünyaca ünlü eğlence mekanları ve marinalarıyla son yılların en popüler tatil ve eğlence noktalarının başında gelen Çeşme, heyecan dolu yarışın da başlangıç noktası. İlk gün Çeşme’den Sakız Adası’na doğru gitmek için yelkenlerimizi açıyoruz. Çeşme’nin bitmek bilmeyen enerjisini de yanımıza alarak karşı kıyıya doğru yola çıkıyoruz. Zorlu ve heyecanlı bir parkur bizi bekliyor.

Rotalar

24 Ağustos Perşembe gerçekleştirilmesi planlanan rotalar aşağıda belirtilmiş olup hava şartlarına ve hakemlerin görüşüne göre Rota 1 veya Rota 2’den biri seçilecektir.!

HEYECAN DOLU YARIŞA KEYİFLİ BİR MOLA: SAKIZ ADASI

2. Gün: 25 Ağustos Cuma

Yarışa küçük bir mola veriyor, Sakız Adası’nın tadını çıkarıyoruz. Görülmeye değer o kadar çok yer var ki… Pirgi’den Armolia’ya, Mesta’dan Emporio’ya adanın dar sokakları, sakızlı kahvenin büyüleyici aroması ve adanın serin suları..

HEYECAN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR!

3. Gün: 26 Ağustos Cumartesi

Yine zorlu ve bol adrenalinli bir etap başlıyor. Brifingin ardından Çeşme’ye dönüş için yeniden yelkenler açılıyor.

Rota

İYİ OLAN KAZANSIN!

4. Gün: 27 Ağustos Pazar

Şampiyonu belirleyecek son etaplar için Çeşme Marina’dan Alaçatı’nın sert rüzgarlarına doğru yola çıkıyoruz. Zorlu bir parkur yarışçıları bekliyor. Tüm etaplar tamamlandıktan sonra akşam Before Sunset Beach Club’taki ödül töreni ile dört günlük heyecan ve adrenalin dolu mücadele sona eriyor.

Rota

OVERALL & IRC KUPASI

Arkas Aegean Link Regatta’nın kazananlarına overall ve diğer klasmanlarda verilecek olan kupalar için Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bir tasarım workshop’ı düzenlendi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve öğretim üyelerinin yönlendirmesiyle Yaşar Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakültelerinden 60 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen workshop’ta öğrenciler birçok eser yarattı.

Arkas Aegean Link Regatta’yı kazanan tekne kupanın 1 yıllığına sahibi olur. Bir yıl sonraki yarışta kupa yeni şampiyona verilir. Yarışı üst üste 5 sene kazanan tekne kupanın daimi sahibi olacaktır.